4. Światowy Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej - Kraków 2017
Zgłoś uczestnictwo

Miejsce i data

08-12.06.2017
Centrum Kongresowe
ICE KRAKÓW
ul. Marii Konopnickiej 17,
Kraków 30-302
http://www.icekrakow.pl
 
wejście nr 3 od ul. Bułhaka
zobacz plan wejść i sal

Program warsztatów i spotkań

09 Czerwca - Dzień II

  1400 - 1515 Warsztaty I - w Centrum Kongresowym ICE - zobacz rozkład sal

Sala A - Co nowego w polszczyźnie?  opis
prowadzi - Małgorzata Ciunović - biogram

Sala B - O tłumaczeniu Ksiąg Jakubowych 
Spotkanie Olgi Tokarczuk z jej tłumaczami biogram 
prowadzi - Magda Heydel​ - biogram

Sala C - Klasyka żywa opis 
prowadzi - 
Artur Grabowski biogram

Sala D - Polska powieść polityczna po 1989 - opis
prowadzi - Mateusz Matyszkowicz - biogram

Sala E - 100 pytań do Jana Polkowskiego biogram 
prowadzi - Janusz Drzewucki - biogram

Sala F - Suma wszystkich strachów. Współczesna polska fantastyka​ opis
prowadzi - Piotr Gociek - biogram

Sala G - 100 pytań do Marty Kwaśnickiej biogram 
prowadzi - Anna Czartoryska-Sziler - biogram​
  1545 - 1700 Warsztaty II - w Centrum Kongresowym ICE - zobacz rozkład sal

Sala A - Proza polska: nowe dzieła znanych twórców - opis
prowadzi - Tomasz Bocheński biogram

Sala B - PANEL: O czym się dzisiaj zawzięcie w Polsce dyskutuje: Mesjanizm, sarmatyzm... opis
prowadzi - Tomasz Kempski - biogram
uczestniczą: Jadwiga Staniszkis, Michał Łuczewski, Paweł Rojek, Krzysztof Wołodźko

Sala C - Najciekawsze zjawiska poetyckie ostatnich lat opis
prowadzi - Janusz Drzewucki - biogram

Sala D - Zapomniane arcydzieła literatury polskiej XX wieku opis
prowadzi - Maciej Urbanowski - biogram

Sala E - 100 pytań do Bronisława Wildsteina biogram
prowadzi - Mateusz Matyszkowicz - biogram

Sala F - Współczesny dramat polski opis
prowadzi - Jacek Kopciński biogram

Sala G - Wszyscy chcą wiedzieć, kto zabił?
(O współczesnym polskim kryminale)
 - 
opis
prowadzi - Marcin Sendecki - biogram
    Aby zapisać sie na warsztat zaloguj się do formularza zgłoszeniowego https://www.kongrestlumaczy2017.pl/login

10 Czerwca - Dzień III

  0930 - 1100 Warsztaty III w Centrum Kongresowym ICE - zobacz rozkład sal

Sala A - Nowe książki autorów młodego pokolenia opis 
prowadzi - Magdalena Miecznicka - biogram

Sala B - PANEL: Pogranicza literatury – muzyka - opis
prowadzi - Marek Horodniczy - biogram 
uczestniczą: 
Łukasz Orbitowski, Jarek Szubrycht, Paweł Dunin-Wąsowicz

Sala C - Esej współczesny - opis
prowadzi - Jan Tomkowski - biogram

Sala D - 100 pytań do Eustachego Rylskiego biogram
prowadzi - Mariusz Cieślik - biogram

Sala E - Język social mediów - opis
prowadzi - Artur Czesak - biogram

Sala F - Dwadzieścia arkuszy życia. Kilka słów o najnowszej literaturze biograficznej opis
prowadzi Dariusz Pachocki - biogram

Sala G - 100 pytań do Wojciecha Tomczyka biogram
prowadzi - Jacek Kopciński - biogram
  1130 - 1300 Warsztaty IV w Centrum Kongresowym ICE - zobacz rozkład sal

Sala A - Co nowego w polskim reportażu? - opis
prowadzi - Edyta Żyrek-Horodyska - biogram

Sala B - PANEL: Współczesna polska literatura w teatrze - opis
prowadzi - Barbara Schabowska biogram
uczestniczą: 
Bartosz Szydłowski, Paweł Passini, Anna Smolar

Sala C - Najlepsze polskie komiksy XXI wieku, twórcy i tytuły opis
prowadzi - Szymon Holcman - biogram

Sala D - 100 pytań do Zygmunta Miłoszewskiego biogram
prowadzi - Mariusz Cieślik biogram

Sala E - Duchowość a literatura. Doświadczenia polskie - opis
prowadzi - Wojciech Kudyba - biogram

Sala F - 100 pytań do Jacka Dukaja - biogram
prowadzi - Piotr Gorlinski-Kucik - biogram

Sala G - Bez wyjścia? O zagubieniu aksjologicznym  bohaterów  dziecięcych  i młodzieżowych lektur​ opis
prowadzi - Dorota Michułka - biogram
  1430 - 1600 Warsztaty V w Centrum Kongresowym ICE - zobacz rozkład sal

Sala A - Literatura dla dzieci opis
prowadzi - Małgorzata Cackowska - biogram

Sala B - PANEL: Biblioteka w kinie - jak filmowcy czytają polską literaturę współczesną? opis
prowadzi - Mateusz Werner - biogram
uczestniczą m. in.:
 Anna Wróblewska, Katarzyna Trzaska, Julia Ruszkiewicz, Anna Wróblewska i Piotr Dumała

Sala C - Literatura dokumentu osobistego: Dzienniki, pamiętniki, listy​ opis
prowadzi - Krzysztof Ćwikliński - biogram

Sala D - Literackie życie w Polsce (nagrody, festiwale, pisma literackie) opis
prowadzi - Jakub Pacześniak - biogram

Sala E - Współczesna proza historyczna opis
prowadzi - Tomasz Garbol - biogram

Sala F - 100 pytań do Wojciecha Jagielskiego biogram
prowadzi - Anna Czartoryska-Sziler - biogram

Sala G - 100 pytań do Rafała Kosika biogram
prowadzi - Dorota Michułka - biogram
    Aby zapisać sie na warsztat zaloguj się do formularza zgłoszeniowego https://www.kongrestlumaczy2017.pl/login

Organizator

Obsługa Kongresu