4. Światowy Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej - Kraków 2017
Zgłoś uczestnictwo

Miejsce i data

08-12.06.2017
Centrum Kongresowe
ICE KRAKÓW
ul. Marii Konopnickiej 17,
Kraków 30-302
http://www.icekrakow.pl
 
wejście nr 3 od ul. Bułhaka
zobacz plan wejść i sal

Spacer, klasyczne zwiedzanie Starego Miasta


Wymagane wcześniejsze zapisy poprzez formularz rejestracyjny: (zapisy do 25.05)
ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ - logowanie tutaj

11.06 - Niedziela godzina 16:00-18:00

O godzinie 16:00 po lunchu wydanym przez Prezydenta Miasta Krakowa (Urząd Miasta, Pl. Wszystkich Świętych 3/4) - zapraszamy na zwiedzanie Starego Miasta. Spacer zajmie około 2 h - w programie; Plac Wszystkich Świętych, Kościół Mariacki, Rynek, Dziedziniec Collegium Maius, Dziedziniec Zamku na Wawelu.

O godzinie 18:00 zakończymy na ul. Grodzkiej pod Wawelem. Stąd zabierzemy Państwa do hoteli. Ci z Państwa, którzy będą chcieli zostać w mieście dłużej wracają do hotelu indywidualnie.
zobacz miejsce odjazdu

Spacer Literacki - Stare Miasto


Wymagane wcześniejsze zapisy poprzez formularz rejestracyjny: (zapisy do 25.05)
ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ - logowanie tutaj

11.06 - Niedziela godzina 16:00-18:00

O godzinie 16:00 po lunchu wydanym przez Prezydenta Miasta Krakowa (Urząd Miasta, Pl. Wszystkich Świętych 3/4) - zapraszamy na Spacer Literacki. Spacer zajmie około 2 h. - programie m.in. zwiedzanie historycznego dziedzińca Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego – drugiej najstarszej uczelni wyższej w Europie Środkowej, wystawy "Szuflada Szymborskiej" z pamiątkami po noblistce, a także wizyta w najstarszej księgarni w Europie (Rynek Główny 23) i kultowej kawiarni krakowskich literatów "Vis a vis". Zobaczymy kamienicę, w której wg legendy powstały pierwsze fragmenty Fausta J. W. Goethego i miejsce, w którym co jesień odbywa się największy polski festiwal literacki im. Josepha Conrada, przejdziemy obok mieszkania Czesława Miłosza na ul. Bogusławskiego i zaglądniemy pod jeden z pierwszych powojennych adresów Stanisława Lema. Zajrzymy też do Pawilonu Wyspiańskiego, gdzie podziwiać można witraże autorstwa najbardziej wszechstronnego krakowskiego artysty wszech czasów, pisarza i dramaturga okresu Młodej Polski i gdzie na co dzień spotkać można zespół literacki Krakowa Miasta Literatury UNESCO oraz miniemy Plac Św. Marii Magdaleny, gdzie regularnie odbywają się kiermasze krakowskich bukinistów.

O godzinie 18:00 zakończymy na ul. Grodzkiej pod Wawelem. Stąd zabierzemy Państwa do hoteli. Ci z Państwa, którzy będą chcieli zostać w mieście dłużej wracają do hotelu indywidualnie.
- zobacz miejsce odjazdu.

Organizator

Obsługa Kongresu